JAN PRZYROWSKI MA TYLKO JEDEN CEL: ZWYCIĘSTWO

Data urodzenia: 01/08/2008
Miejsce urodzenia: Rossoszyca, Polska

Jan Przyrowski to 15-letni debiutant w Mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4 w barwach Griffin Core by Campos Racing. Należy on do Orlen Team, reprezentując wartości marki i barwy Polski w swojej karierze wyścigowej. Współpracuje również z byłym szefem zespołu F1 Alpine, Marcinem Budkowskim.

Jan odniósł duży sukces w swojej karierze kartingowej i sprawił, że świat sportów motorowych go poznał, kiedy w 2022 roku pomimo wypchnięcia z Kartingowych Mistrzostw Świata FIA, udało mu się powrócić do rywalizacji i zająć 3. miejsce. W tym sezonie zajął również 2. miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Europy FIA, a także wygrał WSK Euro Series.

W 2023 roku był stałym kierowcą walczącym o podium jako kierowca prestiżowego teamu fabrycznego Tony Kart. Zdobył dwa podia i zajął 7. miejsce w serii Champions of the Future Euro Series oraz 10. miejsce w Kartingowych Mistrzostwach Świata FIA.

Przed sukcesami w juniorskich i seniorskich kategoriach kartingowych odnosił sukcesy w klasach Mini i Baby: na poziomie krajowym był 3-krotnym mistrzem, 2-krotnym wicemistrzem i 3. w klasyfikacji. Odniósł również kilka zwycięstw w klasach Rok i wyścigach WSK, a jego największym sukcesem było zdobycie tytułu mistrza w ROK Cup Super Final w MiniRok w 2020 roku.